?>

Město Hluboká nad Vltavou

Perla Jižních Čech, město Hluboká nad Vltavou, se rozprostírá na obou březích řeky Vltavy, jen 10 kilometrů od Českých Budějovic.

Co přivádí každoročně do města Hluboká nad Vltavou statisíce turistů ze všech koutů světa? Je to předně novogotický zámek Hluboká. Ale nejen ten, nepřeberné množství atrakcí přímo ve městě a v jeho okolí staví toto jihočeské město mezi ryzí české poklady.

Na jedné straně historické památky, na straně druhé moderní, přibližně pětitisícové město Hluboká nad Vltavou se spoustou možností kulturního, společenského a sportovního vyžití. Proto se právě v počtu návštěvníků Čech řadí město na samou špici vedle například Prahy či Českého Krumlova.

Jako na dlani zde sousedí proslulý novogotický zámek Hluboká vedle překrásného golfového hřiště, Alšovy jihočeské galerie a nedaleké zoologické zahrady Ohrada. To vše je pod zámkem, v údolí protkaném řekou Vltavou, obklopené nádhernou jihočeskou přírodou, rybníkem Bezdrev a mnoha menšími rybníky. Zde se nachází nejen golfové hřiště, ale i sportovní areály, relaxační centra. Není snad sport, který by na Hluboké nebylo možné provozovat.

Shlédnout divadelní přestavení na otevřené scéně, projít se rozkvetlou zámeckou zahradou, pochutnat si na kulinářských specialitách v místních restauracích patří neoddělitelně k atmosféře Hluboké. Široká nabídka penzionů a hotelů uspokojí baťůžkáře i ty nejnáročnější.

Zejména pro české návštěvníky je tak Hluboká nad Vltavou místem, kam se lidé rádi vracejí nejen na výlet, ale i na delší dovolenou. Odtud pak mohou navštívit například další atraktivní místa Jihočeského kraje, jakými jsou Český Krumlov, Lipno či Třeboň.